Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Borek Wielkopolski

Poradnik Klienta

Standardowe wymiary paneli podłogowych w markecie budowlanym – Panele podłogowe są drinkom z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Mają one bardzo wiele zalet, dzięki obecnemu są tak często wybierane. Są modne, proste w utrzymaniu czystości, pasują do wszelkiego stylu wnętrza, tak i dosyć szybko się je łączy. Nie potrzeba do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Konin

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można zamontować w dowolnym wnętrzu. Ich różny wybór kolorystyczny a ponadto imitacyjny sprawia, że można je bez problemu dobrać do nowych stylów w jakich zostały dane pomieszczenia. Panele podłogowe będą wówczas pasować do wnętrz zaaranżowanych w charakterze klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich style są bardzo interesujące, można bez problemu kupić panele białe, w stopniach szarości, brązu i nawet panele czarne. Ale najistotniejszą rolą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Z tegoż jaka istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek niezbędnych do uzyskania. Przed zakupami należy więc dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim planuje się umieścić na podłodze panele i dodać ile metrów kwadratowych paneli będzie wskazanych.

Panele podłogowe Konin

Panele podłogowe Konin

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma rozmiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można wykryć w jakimkolwiek sklepie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać z ostatnim, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli a na przykład salon, który pragniemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy musieli zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się i w interesach natknąć na panele o kilka innych wymiarach, bardziej interesujących. Do nich można na pewno zaliczyć panele, które są bardzo wąskie. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są więc one o nic mniejsze niż klasyczne panele podłogowe. Tak samo istnieje te z panelami bardzo krótkimi, które tworzą nie dużo niż 80cm długości. Takie małe i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, w sukcesie dużo intensywnych pomieszczeń montowanie takich małych i małych paneli będzie daleko żmudne i trudne.

Panele podłogowe Konin

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie liczy szansie zakupu paneli na wartość, a można zwrócić do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupiło się ich za dużo. To ile w konkretnej paczce wydobywa się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W związku z tym najczęściej w paczce wydobywa się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto toż sprawdzić przy zakupie, gdyż dzięki temu łatwiej można wyliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Konin

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments